Resumen del Reto Coronavirus Erronka

Una pena que no podamos seguir viviendo más momenticos de estos, pero la misión ha concluido. Hemos intentado alegrar este duro confinamiento, haciendo que no perdamos el contacto con el resto del pueblo, aunque sea de ventana a ventana. A partir de ahora, no se escucharán nuestras canciones, pero volverán a la calle las conversaciones y las risas.

El obrador PANERA sorteó generosamente un saludable pan, que alegró el día a la familia que resultaba afortunada. Si os ha gustado el pan, ya sabéis que podéis encargarlo en Elke o llamar al 659096589 (Guti).

AURREKO ERRONKAK:

Maiatzaren 10a:
Ezkai Bizkai (akordeoia)
LORETXOA (Benito Lertxundi)
Ogiaren irabazlea: Maite Lacabe
Maiatzaren 9a:
Juanjo Ventana (gaita)
DULCE AMOR (Gloria Estefan)
Ogiaren irabazlea: Jon G.
Maiatzaren 8a:
Kolorin (tronpeta)
MUERTO EL AMOR (Los Zopilotes Txirriaos)
Ogiaren irabazlea: Miguel G.
Maiatzaren 7a:
Laura Leache & Miran Vidondo (saxofoi & flauta)
LA BIKINA (Rubén Fuentes)
Ogiaren irabazlea: Daniel San Martín
Maiatzaren 6a:
Oihan Iturria (trikitixa)
ZAZPIAK OIHAL BATETIK (Xalbardin)
Ogiaren irabazlea: Mamen G.
Maiatzaren 5a:
Sheila Orradre (flauta)
HALLELUJAH (Leonard Cohen)
Ogiaren irabazlea: Unai L.
Maiatzaren 4a:
Ibai Zia (ahots eta kitarra)
AMERIKA (Bizardunak)
Ogiaren irabazlea: Uxue G.
Maiatzaren 3a:
Félix Zia (gaita)
EUSKAL HERRIAN EUSKARAZ (Oskorri)
Ogiaren irabazlea: Ana Cosín
Maiatzaren 2a:
Eneko Balda (DJ)
AITORMENA (Hertzainak)
Ogiaren irabazlea: Aitor A.
Maiatzaren 1a:
Xabier Dendarieta (ahots eta kitarra)
MAKULUAK (Berri Txarrak)
Ogiaren irabazlea: Amaia Goñi
Apirilaren 30a:
Oihane Jaso (ahots eta kitarra)
ILARGIA (Ken Zazpi)
Ogiaren irabazlea: M. C. Echarte
Apirilaren 29a:
Leire Unzue (saxofoia)
HEAL THE WORLD (Michael Jackson)
Ogiaren irabazlea: Gaizka Arruti
Apirilaren 28a:
Aritz Ugalde (ahots, piano eta txistua)
AMAREN BESOETAN (Sorotan Bele)
Ogiaren irabazlea: Juanjo V.
Apirilaren 27a:
Ane Eugui (ahots eta kitarra)
PETER PAN (El Canto del Loco)
Ogiaren irabazlea: Idoia V.
Apirilaren 26a:
Florita Eguiluz (ahots eta kitarra)
BRINDEMOS POR NUESTRO ENCUENTRO (Ricardo Ceratto)
Ogiaren irabazlea: Dora
Apirilaren 24a:
Nati Biurrun (piano)
EVERY BREATH YOU TAKE (The Police)
Ogiaren irabazlea: Miguel G.
Apirilaren 23a:
David Gutiérrez (akordeoia)
OI AMA ESKUAL HERRI (Benito Lertxundi)
Ogiaren irabazlea: Amalur
Apirilaren 22a:
Maite Lacabe (ahotsa)
AVES ENJAULADAS (Rozalén)
Ogiaren irabazlea: M. C. Echarte
Apirilaren 21a:
Joxean (Tolosa) (trikitixa)
PASTELERO (herrikoia)
Ogiaren irabazlea: Félix Cia
Apirilaren 20a:
Pedro Mª Larrea «Pastorico» (bonbardino)
SINFONÍA DEL NUEVO MUNDO (Antonín Dvořák)
Ogiaren irabazlea: Alicia G.
Apirilaren 19a:
Iñaki Antolín (bateria)
WE WILL ROCK YOU (Queen)
Ogiaren irabazlea: Sokorro
Apirilaren 18a:
Miguel & Jon Goñi (tronpetak)
ARBOLA (Guk)
Ogiaren irabazlea: Cris Unzue
Apirilaren 17a:
Laura Rodríguez (klarinete)
UN BESO Y UNA FLOR (Nino Bravo)
Ogiaren irabazlea: Dolores Echarte
Apirilaren 16a:
Sandra Sánchez (ahotsa)
VOLVEREMOS A BRINDAR (Lucía Gil)
Ogiaren irabazlea: María Jesús
Apirilaren 15a:
Patri Caro (trikitixa)
GOIZEAN GOIZIK (Benito Lertxundi)
Ogiaren irabazlea: Izaga Bizkai
Apirilaren 14a:
Maite Garriz (ahots eta kitarra)
VIENTO DEL NORTE (Nando Agüeros)
Ogiaren irabazlea: Aitzitzi
Apirilaren 13a:
Idoia Donazar (ahotsa)
NOS VOLVEREMOS A VER (La Raíz)
Ogiaren irabazlea: Bea Ibáñez
Apirilaren 12a:
Ezkai Bizkai (ahots eta akordeoia)
ABERRIAREN MUGAK (Txomin Artola)
Ogiaren irabazlea: Maite Lacabe
Apirilaren 11:
Juanjo Ventana (gaita)
PARA TODO EL AÑO (José Alfredo Jiménez)
Ogiaren irabazlea: Markel Arruti
Apirilaren 10a:
Kolorin (tronpeta)
HAVANA (Camila Cabello)
Ogiaren irabazlea: Mari Carmen Ibáñez
Apirilaren 9a:
Mirian Vidondo (flauta)
CHIQUITITA (ABBA)
Ogiaren irabazlea: Alicia G.
Apirilaren 8a:
Fermintxo Sarriés (bateria)
FELICES LOS 4 (Maluma)
Ogiaren irabazlea: Félix Cía
Apirilaren 7a:
Oihan Iturria (trikitixa)
IKUSI MENDIZALEAK (Sabino López de Gereño)
Ogiaren irabazlea: Olaia Sánchez
Apirilaren 6a:
Sheila Orradre (flauta)
AI, SIMON! (herrikoia)
Ogiaren irabazlea: Izaga Bizkai
Apirilaren 5a:
Ibai Zia (ahots eta kitarra)
564 (Hertzainak)
Ogiaren irabazlea: Aitziber Mar
Apirilaren 4a:
Félix Zia (gaita)
BARATZE BAT (Pier Paul Bertzaiz)
Ogiaren irabazlea: Mari Carmen Ibáñez
Apirilaren 3a:
Eneko Balda (DJ)
SAGARRA JO (Kalakan)
Ogiaren irabazlea: Kle
Apirilaren 2a:
Xabier Dendarieta (ahots eta kitarra)
QUIERO SER COMO TÚ (El libro de la selva)
Ogiaren irabazlea: Sandra
Apirilaren 1a:
Oihane Jaso (ahots eta kitarra)
LA PUERTA VIOLETA (Rozalén)
Ogiaren irabazlea: Dora
Martxoaren 31:
Leire Unzue (saxofoia)
I WILL SURVIVE (Gloria Gaynor)
Ogiaren irabazlea: Edurne
Martxoaren 30a:
Aritz Ugalde (txistua)
XALBADORREN HERIOTZEAN (Xabier Lete)
Ogiaren irabazlea: Eider
Martxoaren 29a:
Ane Eugi (ahots eta kitarra)
MARAVILLAS (Berri txarrak)
Ogiaren irabazlea: Patri
Martxoaren 28a:
David Gutiérrez (akordeoia)
SARRI, SARRI (Kortatu)
Ogiaren irabazlea: Ana Silva
Martxoaren 27a:
Maite Lacabe (ahots eta kitarra)
BIZIRIK GAUDELAKO (Olatz Zugasti)
Ogiaren irabazlea: Ana Cosin
Martxoaren 26a:
Miguel & Jon Goñi (tronpetak)
GOIZIAN ARGI HASTIAN (Etxahun Iruri)
Ogiaren irabazlea: Sandra
Martxoaren 25a:
Laura Rodríguez (gaita)
ÁNIMO PUES (herrikoia)
Ogiaren irabazlea: Alicia G.
Martxoaren 24a:
Mila Barkos & Sandra Sánchez (ahots eta kitarrak)
RESISTIRÉ (Dúo dinámico)
Ogiaren irabazlea: Andrea Ventana
Martxoaren 23a:
Patri Caro (trikitixa)
O SON DO AR (Luar na lubre)
Ogiaren irabazlea: Nahiara
Martxoaren 22a:
Maite Garriz (ahotsa)
ESTOY HECHO DE PEDACITOS DE TI (Antonio Orozco)
Ogiaren irabazlea: Aitziber
Martxoaren 21a:
Idoia Donazar (ahotsa)
BEGITARA BEGIRA (Vendetta)
Martxoaren 20a:
Ezkai Bizkai (akordeoia)
TXORIA TXORI (Mikel Laboa)
Martxoaren 19a:
Juanjo Ventana (gaita)
O SOLE MIO (Eduardo di Capua)